IMG 20230914 top

Od října 2023 nabízíme možnost očkování proti chřipce pro děti od 2 let formou nosního spreje (vakcíny), tzn. bezinjekčně.

Fluenz Tetra je vakcína proti chřipce určená pro děti od 24 měsíců do 17 let včetně. Vakcína se aplikuje jako nosní sprej. Očkuje se jednou dávkou ve zvolený den (poloviční dávka do každé nosní dírky). Přeočkování se provádí každý rok.

Děti mladší devíti let, které nebyly dříve očkovány sezónní vakcínou proti chřipce, by měly obdržet druhou dávku nejméně po čtyřech týdnech.

V době očkování nesmíte být dítě akutně nemocné, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, ani solária. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování. Neočkují se osoby alergické na kteroukoliv složku vakcíny. Přípravek se nemá podávat dětem a mladistvým s těžkým astmatem nebo aktivním sípotem.

Po očkování se mohou dostavit vodnatý výtok z nosu, horečka, nevolnost, bolest hlavy, snížená chuť k jídlu, bolest svalů. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

IMG 20230914 0001
IMG 20230914 0002